Kultura sjećanja- “Gradimo mostove među nama”

27.4.2024. godine u sklopu trodnevne studijske posjete, a u organizaciji JU Osma osnovna škola “Amer Ćenanović” Ilidža u saradnji i uz podršku općine Ilidža i općine Bužim, grupa učenika VIII i IX razreda učenika naše škole posjetili su danas Bužim.

Prema utvrđenom planu učenici, nastavnice Melisa Muslić, Zjajo Emina i direktorica škole Edisa Radončić su posjetili Turbe generala Izeta Nanića i svih šehida 505-e viteške brigade gdje je predsjednik Koordinacije boračkih udruženja općine Bužim Edham Eminić pozdravio goste, poželio im dobrodošlicu u viteški grad Bužim, te održao kratak histrorijski sat o ulozi i značaju borbe pripadnika 5.Korpusa Armije R BiH, 505-e viteške brigade i njihovog komandanta Izeta Nanića.

Nakon Turbeta izvršena je posjeta Muzej sobi 505-e viteške brigade gdje je kustos Muzeja Demir Odobašić gostima sa Ilidže prezentirao sve ono što muzej čuva od svog osnivanja do danas. Gospodin Demir Odobašić se zahvalio gosima na posjeti te im poželio sretan put u nastavku putovanja jer se naša studijska posjeta nastavlja…