Obilježavanje godišnjice smrti rahmetli Amera Ćenanovića – prvog direktora naše škole

Prvog aprila 2024. godine navršilo se trinaest godina od smrti Amera Ćenanovića, prvog direktora naše škole i načelnika Općine Ilidža.
Učenjem Fatihe i polaganjem cvijeća na njegov mezar, učenici devetog razreda i nastavnici Osme osnovne škole “Amer Ćenanović” odali su počast i iskazali sjećanje na njegov lik i djelo pokazujući da s ponosom škola nosi ime velikog čovjeka koji ne može biti zaboravljen.
Rahmetli Amera Ćenanovića pamtit ćemo kao čovjeka koji je imao plemenito srce, koji se trudio da Butmir, Ilidžu i Bosnu i Hercegovinu učini boljim mjestom za življenje. Nastavnicima je ostao zapamćen kao plemenit i velikodušan čovjek koji je širio pozitivizam i bio vizionar.
Vjerovao je u snagu odgoja i obrazovanja. Poticao je razvoj kompetencija svakog pojedinca i isticao da svako treba i može dati doprinos razvoju zajednice. Vjerovao je u male korake običnih malih ljudi, djece i stvorio im bolje mogućnosti za odrastanje.
Umro je u 51. godini, a posthumno mu je dodijeljena Plaketa Kantona Sarajevo, Zlatna plaketa Općine Ilidža.