Dragi učenici,
na ovoj stranici možete pročitati i preuzeti prezentacije, kataloge za eksternu maturu i dokumente koji će vam, nadamo se, pomoći u učenju da bi postigli što bolji uspjeh u učenju i vladanju.

Svaki oblik nasilja koji vam se desi ili imate saznanje o nasilju možete prijaviti na adresu sabina.sabaredzovic@osmaosnovnail.edu.ba

Također, prijavu nasilja možete izvršiti preko obrasca kojeg popunite i ubacite u sanduče koje se nalazi na ulazu u školu kod dežurnog učenika. Obrazac za prijavu možete skinuti sa ovog linka.

Kako pomoći djeci da shvate dobre i loše strane interneta?
Kratke savjete možete pročitati  ovdje.

OBAVIJEST

Kao i ranijih godina, u sklopu obilježavanja Dana sigurnijeg interneta 2024. donosimo vam online kviz za djecu i mlade o sigurnosti na internetu.

Upute za sudjelovanje u online kvizu su na sljedećem linku:

Zimska škola 2018/2019.- VI-2

Bosanski jezk i književnost

Materijal za bosanski jezik i književnost možete preuzeti ovdje.

Materijal za njemački jezik možete preuzeti ovdje.

Materijal za engleski jezik možete preuzeti ovdje.

Materijal za engleski jezik Gulliver’s travells – reading možete preuzeti ovdje.

Zimska škola 2018/2019.- VI-1

Materijal za engleski jezik možete preuzeti ovdje.

Historija

Materijal za historiju možete preuzeti ovdje.

Materijal za informatiku možete preuzeti ovdje.

Vjeronauka

Materijal za vjeronauku možete preuzeti ovdje.

Bosanski jezk i književnost

Materijal za bosanski jezik i književnost možete preuzeti ovdje.

Materijal za bosanski jezik i književnost za utorak i srijedu možete preuzet ovdje.

Materijal za bosanski jezik i književnost možete preuzeti ovdje.

Materijal za njemački jezik možete preuzeti ovdje.

Tehnička kultura

Materijal za tehnučku kulturu možete preuzeti ovdje.

Spisak udžbenika za školsku 2017/2018.

Spisak udžbenika koji će se koristiti u školskoj 2017/2018. godinu možete preuzeti ovdje.

Vijeće učenika

U petak, 24. 3. 2017. godine u prostorijama škole održan je peti sastanak Vijeća učenika. Pored redovnih tačaka dnevnog reda, predviđenih Godišnjim programom rada Vijeća učenika, na dnevnom redu se našla i tema o borbi i prevenciji korupcije. Sadržajima primjerenim osnovnoškolskom uzrastu, kroz primjere iz života (u školi, porodici i svakodnevnom životu) učenicima se nastojao pojasniti i približiti ovaj problem – posljedice i načini prevencije.           Učenici su shvatili suštinu ove problematike i zaključili da ne treba podlijegati utjecaju onih koji su skloni ucjenama, pritiscima, varanju i laganju. Protiv ove pojave se treba boriti od najranije dobi pozitivnim primjerima  u porodici i školi.

Katalozi 2016/2017.

Katalog iz matematike.

Katalog iz BHS.

Katalog iz engleskog jezika.

Katalog iz njemačkog jezika.

Plan pismenih provjera za 2016/2017.godinu

Plan pismenih provjera znanja za 2016/2017.godinu možete preuzeti na ovom linku.

Uvod u programiranje

Ovo svi znamo ali da još jednom pročitamo 🙂

Nastavni materijalPredmetRazredVrsta dokumenta
Uvod u programiranjeInformatikaVII, VIIIPrezentacija