O biblioteci

Prostor školske biblioteke je u središtu škole na pristupačnom mjestu. U sklopu biblioteke je čitaonica sa deset mjesta i druga prostorija sa ukupno dvadesetpet mjesta koja se koristi kao čitaonica.
Biblioteka je mjesto okupljanja u kojem učenici koriste izvore informacija zasnovane na različitim idejam u svrhu što lakšeg učenja. U biblioteci razvijamo komunikaciju, informaciske i pretraživačke sposobnosti, tu se formiraju aktivni čitatelji i čitateljice. Biblioteka predvodi kampanje za širenje čitalačkih navika, promociju književnosti, medija i kulture namjenjene djeci.
Napravljen je pravilnik i kućni red biblioteke. Struktura fonda je 60% beletristike i 40% stručne literature.
Djelatnost biblioteke ostvaruje se kao neposredana odgojno- obrazovna djelatnost.
Ukupni književni fond 6300 naslova zavedenih u knjigu individualnog inventata.
Fond je razdvojen na učenički i nastavnički. Tehnička obrada inventara vrši se kontinuirano, kao i spiskovi obnove fonda .

Tekst pripremila: Adrijana Preljević-Višnjić