Sajam knjige

Na 35. Internacionalnom Sarajevskom sajmu knjiga koji se odvija pod motom “Riječ” 19. 4. 2024. godine u 12:00 sati predavanje o kineskom jeziku, kulturi i slikarstvu održala predstavnica Konfucijevog instituta Univerziteta u Sarajevu Zhu Fangfang. Ovom događaju prisustvovali su učenici Četvrte gimnazije Sarajevo i učenici JU OŠ “Amer Ćenanović” Ilidža.

Konfucijev institut Univerziteta u Sarajevu

Radionica “Blueprint skica”

Dana 19. 4.2024. u našoj školi je održana radionica na temu „Blueprint skica“.
Radionica je realizovana sa grupom učenika iz tri odjeljenja osmog razreda u okviru programa Prevencije nasilja (Katalog registrovanih programa u školskoj 2023/2024. godini), a koja je imala za cilj jačanje i razvoj empatije kod učenika, izražavanje emocija i njihovog prepoznavanja, te na osnovu detalja skice–crteža ljudskih likova prepoznati osjećanja odnosno detektirati određene probleme i konflikte kako bi naučili upravljati njima u međusobnoj vršnjačkoj komunikaciji. Upravo je lice primarni dio tijela po kojem
prepoznajemo ljude te smo zbog toga vrlo dobri u detektiranju najmanjih promjena u njegovom izgledu.
Kroz zanimljive aktivnosti i razgovor sa stručnom službom škole učenici su pokazali zainteresovanost za ovu temu i aktivno su uzeli učešće u njenoj realizaciji.