ŠKOLA PLANINARENJA ZA UČENIKE VII RAZREDA

Dana, 22.04.2024.godine učenici sedmih razreda su išli na planinarenje na olimpijsku planinu Bjelašnicu 🚶🪵🌲🪨

Pored organizatora i vodiča u pratnji naših učenika su bili nastavnici TiZO Senad Šehović i Tufo Anes.

Ovim pohodom na Bjelašnicu, uključujući i prethodne pohode na planine Igman i Trebević, učenici su uspješno realizovali školu planinarstva.

EKOLOŠKA SEKCIJA

22. april/travanj svake godine obilježava se širom svijeta kao Dan planete Zemlje, dan u kojem izrazitu pažnju posvećujemo očuvanju okoliša i prirodnog bogatstva Zemlje.

Ovaj dan nas podsjeća da smo svi odgovorni za dobrobit naše planete i da svaka inicijativa, ma koliko mala bila, može napraviti razliku.

️ Učenici naše škole i članovi ekološke sekcije mnoštvom različitih aktivnosti obilježili su ovaj dan doprinoseći stvaranju pozitivnih promjena i potičući nas da djelujemo odgovorno prema Zemlji radi stvaranja održivije budućnosti.

Ovo je dan kada svaki pojedinac ima mogućnosti i jedinstvenu priliku za izgradnju nove, bolje budućnosti, dan kada preispitujemo svoje navike i pokušamo izaći iz svoje komfor zone

Pridružite nam se i vi, neka planeta Zemlja bude siguran dom za sve nas!

Vannastavne aktivnosti IV-1 posvećene planeti Zemlji

Učenici IV-1 su kroz niz vannastavnih aktivnosti, koje su trajale u toku mjeseca marta i aprila, svoje radove posvetili našoj dragoj planeti, Zemlji. U okviru aktivnosti obilježili smo Dan voda, Dan šuma, a na kraju Dan planete. Mnogo interesantnih mišljenja, kreativnih ideja se izrodilo u toku ovih časova, a na temu “Kako bi smo zaštitili našu okolinu”. Sva mišljenja i ideje su usmjerene ka jednoj poruci:

ČUVAJMO PLANETU ZEMLJU, JER ONA JE JEDNA.