Debatno takmičenje na engleskom jeziku

Dana 29.5.2023. je u OŠ Mehmed Handžić održano debatno takmičenje na engleskom jeziku za učenike IX i VIII razreda. Učestvovali su učenici OŠ Mehmed handžić, Desete osnovne škole, Osme osnovne škole i English Cluba, koji su, u drugarskoj atmosferi, pokazali zavidne vještine vladanja engleskim jezikom i osnovnim elementima debate.

Debata je odlično i plodno tle za razvijanje kritičkog razmišljanja, kulture dijaloga i retoričkih vještina. U samom srcu debate je jezik kao takav, a jezik je jedna od odlika čovjeka nad drugim stvorenjima.

Učenici naše škole osvojili su treće mjesto.

Dan škole

U petak, 26.5.2023. godine svečano smo obilježili Dan škole, za sve nas, poseban dan.

Divnim nastupom učenici su, uz pomoć nastavnika, uljepšali još jedan rođendan naše škole. Bogatiji smo za još jednu uspiješnu školsku godinu, provedenu u radu, učenju, zabavi i mnoštvu lijepih trenutaka.

Svim našim učenicima, saradnicima i uposlenicima upućujemo iskrene čestitke uz želje da naša škola uvijek bude mjesto gdje njegujemo vrijednosti, poštujemo različitosti i sa osmijehom usvajamo znanja.

Balkansko prvensto-karate 2023

Učenik naše škole Turković Džan, IV-1, najmlađi učesnik ostvario je izuzetan rezultat na Balkanskom prvenstvu iz karatea, u Baru Crna Gora…. Ponosni smo na našeg reprezentativca BiH, ali i pristojnog dječaka i odličnog učenika.

Škola u prirodi 2023.

Uprava škole, putem javne nabavke, je uspjela da osigura aranžman u Ajdinovićima za Školu u prirodi, što je bila i želja djece i roditelja.

Projekat je podržalo i finansiralo Ministarstvo odgoja i obrazovanja KS.

Škola u prirodi je realizovana u periodu od od 24.5. do 26. 5.u Ajdinovićima. Učenici su tokom tri dana imali zanimljive , zabavne i korisne aktivnosti.
Realizovani su nastavni časovi prilagođeni vremenu i prostoru.
Ovo je bilo veoma zanimljivo i korisno iskustvo u odgoju i obrazovanju naših učenika..
Lijepo i drugarski obojeno druženje koje će dati doprinos u njegovanju pozitivne klime između odjeljenja.
Učenici su se bolje upoznali, a i uvidjeli koliko još toga o životu i međuljudskim odnosima trebaju učiti.
Školu u prirodi su realizovali Alma Suljagić Amela Alagic i Senad Šehović.