Ekskurzija IX razreda

Ekskurzija za učenike devetih razreda realizovana je u periodu od 26.4.2023.godine do
28.4.2023.godine. Učenici su na ekskurziju krenuli u pratnji direktorice Edise Radončić,
razrednika IX-1 Omera Lavić, Alje Derviševića razrednika IX-2, učiteljice Sanele
Alajbegović, i turističkog vodiča ispred agencije Avy travel.

Učenici su za vrijeme ekskurzije bili smješteni u hotelu “Swiss Plus“ u Bihaću, a na putu do Bihaća učenici su posjetili Travnik i Plivska jezera.

Drugi dan ekskurzije, 27.4.2023. godine, obišli su grad Bosansku Krupu i park uz turističkog vodiča.

Nakon Bosanske Krupe zaputili su se ka zamku Ostrožac. Srednjovjekovni ostaci Ostrožca,
Pecigrada, Radetine kule, Stijena i Trzaca dominiraju gradom. Najljepši i najimpresivniji je
zamak Ostrožac, izgrađen u neogotskome stilu.

Treći dan ekskurzije, nakon obilaska Štrbačkog buka i uživanja u prirodnim ljepotama Krajine, učenici su posjetili Jajce.

Posjeta Memorijalnom centru Srebrenica-Potočari

Učenice i učenici osmih razreda 12 osnovnih škola s područja općine Ilidža 25. aprila 2023. godine, boravili su u jednodnevnoj posjeti Memorijalnom centru Srebrenica – Potočari.

Više od 750 ilidžanskih osnovaca, u pratnji 50 nastavnika, odalo je počast žrtvama genocida.

Ove godine, iz naše škole,  u posjetu Memorijalnom centru Srebrenica-Potočari išli su učenici osmih razreda koji su bili u pratnji svojih razrednih starješina Senada Šehovića i Mehmedalije Salihovića.

“Emotivni susret: Osnovci iz Ilidže posjetili Memorijalni centar Srebrenica – Potočari” – YouTube