Ja učenik, moj korak u EU

Ja učenik, moj korak u EU

Optimized-DSCN0737

U srijedu 23.03. u prostorijama škole održana tribina „Ja učenik, moj korak u EU“. Na ovoj tribini učešće su uzeli učenici VII-IX razreda uz podršku i pomoć nastavnice historije Jasminke Lizde. Bilo je zanimljivih promišljanja, sugestija,zapažanja i sa ovog skupa učenici su poručili:

Mladi su najbolji ambasadori naše zemlje.

Međutim, nemaju dovoljno podrške i pomoći od države. Uglavnom sve postižu sami uz finasijsku pomoć roditelja ili pojedinaca koji prepoznaju njihov rad i
trud. Država treba ulagati u mlade,davati im i moralnu i materijalnu podršku i to će biti veliki podsticaj za buduće generacije. Odlazak mladih obrazovanih ljudi odmaže ulasku BiH u EU i tu se nešto mora učiniti. Želimo svoje znanje da  damo svojoj zemlji.Optimized-DSCN0739

Opasnost od mina

Aside

Upozorenje na opasnost od mina

U utorak, 22.03.2016. EUFOR Lot Tim je u saradnji sa OS BiH realizovao predavanje za učenike VI razreda na temu „ Upozorenje na opasnost od mina“. Učenici su imali priliku saznati nešto više o situaciji u našoj zemlji kada su u pitanju minska polja, aktivnostima na deminiranju kao i o vrstama mina.

Već dugi niz godina škola ostvaruje odličnu saradnju sa EUFOR Lot Timom u BiH i mi im se želimo ovim putem zahvaliti na nesebičnoj podršci koju pružaju učenicima i nastavnom osoblju.

Civilna hrabrost

Civilna hrabrost

Optimized-DSCN0724Kao i proteklih školskih godina tako je i ove godine nastavljena uspješna saradnja sa 4PU Ilidža.Za učenike IX 1,2 (50 učenika) realizovano je predavanje na temu „Civilna hrabrost“.
Cilj predavanja bio je razgovor o vršnjačkom nasilju iz ugla posmatrača, ali i želja da se učenicima ukaže sa kakvim se situacijama mogu suočiti prelaskom u srednju školu na putu od kuće do škole.

Zahvaljujemo našoj policiji na podršci, brizi i uspješnoj saradnji na polju prevencije nepoželjinih oblika ponašanja kod učenika.