Javna debata

Aside

Stop vršnjačkom nasilju u osnovnim školamaOptimized-DSCN0703

Dana 7.3.2016. godine u prostorijama naše škole održana je javna debata pod nazivom “Stop vršnjačkom nasilju u osnovnim školama”. Realizatori projekta su učenici IX razreda, na čelu sa nastavnicom geografije Enisom Zulović.

Sprovedena je anketa među učenicima VII, VIII i IX razreda, sa ciljem da se izjasne i daju svoje mišljenje o problematici vršnjačkog nasilja. Cilj projekta je skrenuti pažnju učenicima da je i vrijeđanje oblik vršnjačkog nasilja koje često preraste u dugotrajno maltretiranje a u nekim situacijama i u fizičko zlostavljanje, naglasiti važnost reagovanja na sve oblike nasilja, jasno i nenasilno, te spriječiti dalje razvijanje nasilja. Prikazan je skeč od strane učenika koji govori o verbalnom sukobu dvije ili više djevojčica, o pasivnom posmatranju do reagiranja pojedinih učenika. U debati su učestvovali i učenici u publici, koji su bez ustručavanja iskazali svoj  stav.

Na kraju, bile su jasne poruke Optimized-DSCN0699naših učesnika u debati:

“Nikada nemoj stati na stranu nasilnika.”

“Nasilje nije rješenje problema.”

Humanitarna akcija

Aside

Humanitarna akcija

U petak 11.3. u prostorijama Doma kulture “Butmir” i u saradnji sa Kulturno-umjetničkim društvom “Ekrem Mujkić ” održana je aukcija likovnih radova učenika I-IV razreda.

Ova aukcija bila je humanitarnog karaktera sa ciljem prikupljanja novčanih sredstava za operaciju našeg učenika. Tom prilikom prikupljeno je 3250 KM, dok je u humanitarnoj akciji provedenoj u školi,prikupljeno 2500 KM. Sve ovo je dokaz koliko veliko srce imate i koliko ste spremni pomoći jedni drugima.

Ovim putem se želimo zahvaliti vrijednim rukama malih umjetnika čiji radovi su bili put do srca nas odraslih i što su dali svoj doprinos da jedno malo biće ima nadu u bolje sutra.

Zahvalnost ide i njihovim učiteljicama i roditeljima koji su im u tome nesebično pomagali, ali i svim učenicima koji su se odazvali ovoj akciji.
humanitarna1humanitarna2humanitarna3