Recikliramo i pomažemo

Učenici i osoblje Osme osnovne škole “Amer Ćenanović”, vrijedno rade na recikliranju i razdvajanju otpada. Ono što su prikupili u školi reciklirali su uz pomoć reciklomata i na taj način dali svoj doprinos za organizaciju Pomozi. ba. Višestruko dobro. Nadamo se da će i drugi pratiti njihov svijetli primjer i na sličan način voditi računa o okolini ali i o najranjivijim kategorijama našeg društva.

Evropsko takmičenje iz saobraćaja

Učenik naše škole Ajdin Jelešković je, nakon osvojenog prvog mjesta na državnom takmičenju iz saobraćaja, bio jedan od članova reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je pod pokroviteljstvom BIHAMK-a učestvovala na 35. Evropskom saobraćajno-obrazovnom takmičenju.  Takmičenje je održano u Zadru (Hrvatska) u periodu od 24. – 27. septembra 2022. godine,  a domaćin i organizator je bio Hrvatski autoklub (HAK).

Na ovogodišnjem evropskom takmičenju nastupili su predstavnici 19 klubova iz 18 evropskih zemalja.

Čestitke našem Ajdinu na učešću i zapaženim rezultatima na ovom velikom takmičenju.