Prevencija

Aside

Prevencija maloljetničke delikvencije

Škola kroz svoje redovne aktivnosti planirane Godišnjim programom rada kontinuirano radi na prevenciji maloljetničke delikvencije i nepoželjnih oblika ponašanja kod učenika. U realizaciji tih aktivnosti ostvaruje saradnju i sa PU Ilidža koja već nekoliko godina zaredom pruža podršku školama u edukaciji učenika kroz razna predavanja. Tako će u II polugodištu, kroz časove OZ, biti realizovana predavanja na temu Prevencija vršnjačkog nasilja za učenike VI razreda i Posljedice konzumiranja opojnih sredstava (duhan, alkohol, nargila, energetski napitci) za učenike VIII razreda. Kroz ove edukacije proći oko 130 učenika, a prvo u nizu tih predavanja realizovano je 18.2.2020. za učenike VIII-2 razreda.