Memorijalni malonogometni turnir

Memorijalni malonogometni turnir

U ponedeljak, 27.03.2017. godine u našoj školi je održan memorijalni malonogometni turnir Amer Ćenanović. Na turniru je učestvovalo 70 učenika iz osam škola sa Ilidže. Prvo mjesto osovjila je ekipa Četvrte osnovne škole. Prilikom svog obraćanja direktor škole Vahid Čustović je upoznao učesnike o povodu održavanja ovog turnira. “Turnir se održava na pomen čovjeka rahmetli Amera Ćenanovića koji nas je svojom dobrotom i predanim i poštenim radom zadužio da ga se sjećamo”, rekao je između ostalog direktor škole.

Narodno pozorište

Opera za sve generacije

Narodno pozorište Sarajevo osnovano je 17. 11. 1919. godine, a svečani čin otvaranja, u novembru 1921. godine, pripao je Branislavu Nušiću, tadašnjem načelniku Umjetničkog odjeljenja Ministarstva prosvjete. Tri večeri zaredom izvođeni su muzičko-dramski programi i tako je ozvaničen početak rada kuće. U počecima svog postojanja Narodno pozorište Sarajevo je djelovalo, isključivo, kao dramski teatar. Od 1946. Narodno pozorište dobiva i muzičke segmente djelovanja, pa će tako bogatoj povijesti našeg teatra izuzetno pridonijeti Opera, odnosno Balet. Narodno pozorište Sarajevo je centralna teatarska kuća države BiH i ono je svojim umjetničkim rezultatima, radom generacija umjetnika, a posebno načinom organizacije (tri ansambla Opera, Drama i Balet), veoma važan element teatarskog i uopće duhovnog života u BiH. U toku svog preko 90 godina dugog djelovanja Narodno pozorište Sarajevo odigralo je ogroman broj dramskih, baletnih i opernih predstava po cijeloj Bosni i Hercegovini, ali i u inozemstvu.

Narodno pozorište Sarajevo posjetili su učenici naše škole 28.03.2017. godine. Operu za mlade „Ježeva kuća“, u režiji Feride Karajice gledalo je 440 učenika zajedno sa svojim razrednicima. Operom su svi oduševljeni, a naročito gostoprimstvom koje su priredili uposlenici pozorišta. Boravak u pozorištu, gledanje operske predstave i druženje sa glumcima nakon predstave svakako će ostaviti neizbrisivi trag kod naših učenika.

U izuzetnom ambijentu učenici naše škole su pokazali zavidan nivo kulture i odgoja što je primjećeno i od osoblja Narodnog pozorišta. Ovom prilikom želimo pahvaliti naše učenike na izuzetnoj diciplini i primjernom ponašanju.

Ednevnik

Ednevnik – aktivacija računa

Uvidom u ednevnik konstatovano je da je veliki broj roditelja (učenika) uspio kreirati korisnički račun. Međutim, da biste mogli koristiti taj račun potrebno ga je aktivirati. Kada ste kreirali račun endevnik vam je na vaš email koji ste unijeli u sistem poslao email sa linkom pomoću kojeg trebate aktivirati svoj račun. U email-u će nekom doći editovan link (obično plave boje) na koji je dovoljno samo kliknuti i na taj način aktivirati račun. Kod većine će u tom email-u doći link koji je običan tekst i nećete samo moći kliknuti na njega i aktivirati račun. U tom slučaju potrebno je da kopirate čitav link (to je sve što se nalazi poslije http:// uključujući i http://). Znači sve to kopirati od http:// pa do kraja i zalijepiti u pretraživač (slika ispod) i pritisnuti tipku enter na tastaturi.