Amer Ćenanović

Aside

Sjećanje na rahmetli Amera Ćenanovića

Prvog aprila 2011. godine prvi direktor naše škole i načelnik Općine Ilidža Amer Ćenanović otišao je na bolji svijet. Međutim, iza sebe je ostavio mnogo dobrih djela kojima nas je zadužio da ga se sjećamo. Tako su danas učenici i nastavnici Osme osnovne škole “Amer Ćenanović” učenjem Fatihe i polaganjem cvijeća obilježili godišnjicu Amerove smrti. Direktor škole se u kratkom obraćanju pristutnima prisjetio rahmetli Amera kako bi mlađe generacije upoznao sa čovjekom koji je bio dobar i dobro radio.

Korupcija-Vijeće učenika

Aside

Vijeće učenika

U petak, 24. 3. 2017. godine u prostorijama škole održan je peti sastanak Vijeća učenika. Pored redovnih tačaka dnevnog reda, predviđenih Godišnjim programom rada Vijeća učenika, na dnevnom redu se našla i tema o borbi i prevenciji korupcije. Sadržajima primjerenim osnovnoškolskom uzrastu, kroz primjere iz života (u školi, porodici i svakodnevnom životu) učenicima se nastojao pojasniti i približiti ovaj problem – posljedice i načini prevencije.       Učenici su shvatili suštinu ove problematike i zaključili da ne treba podlijegati utjecaju onih koji su skloni ucjenama, pritiscima, varanju i laganju. Protiv ove pojave se treba boriti od najranije dobi pozitivnim primjerima  u porodici i školi.