Zdravi zubići

Učenici drugog razreda naše škole realizacijom projekta “Zdravi zubići” obilježili su Nedjelju zdravlja usta i zuba.

Cilj projekta bio je da učenici nauče o značaju oralnog zdravlja za život čovjeka, steknu znanja o važnosti redovne i pravilne higijene zuba, da se detaljno upoznaju sa zanimanjem stomatologa i da im posjeta stomatologu ne bude stresan doživljaj.

Realizovano je više različitih aktivnosti kroz međupredmetnu korelaciju. Putem raznih igrica, slikopriča, likovnih radova, književnih tekstova i pjesama ostvarilo se više ishoda povezanih sa zdravljem čovjeka.

U saradnji sa Stomatološkom službom JU Dom zdravlja Ilidža,u srijedu, 27. 3. 2024. godine organizovana je posjeta stomatologa i stomatološke sestre učenicima II-1 i II-2 razreda,. Učenici su od stručnih osoba dobili upute o značaju pravilne higijene zuba, važnosti smanjenja slatkiša u ishrani, redovnih kontrola zuba te i na taj način odagnali sve strahove i predrasude o posjeti stomatologu.