Ljeto na stadionu Osme osnovne škole “Amer Ćenanović” su obilježili Međunarodni festivali folklora

Međunarodni festival folklora “Susreti prijatelja” u organizaciji KUD “Ekrem Mujkić” i “Čuvari tradicije” u organizaciji KUD “Bašlija” su se tradicionalno održali na stadionu JU Osma osnovna škola “Amer Ćenanović”.

Svećani koncert 6. Međunarodnog festivala folklora za djecu i mlade “Čuvari tradicije”, u organizaciji Udruženja “Bašlija”, održan je 13.8.2022. na sportskom terenu naše škole.

Na ovogodišnjem festivalu predstavilo se više od 100 učesnika iz pet zemalja među kojima su predstavnici Albanije, Crne Gore, Bugarske, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Ovom prilikom priređen je veoma zanimljiv i raznovrstan program za zaljubljenike u tradiciju i folklor.