Korupcija

Aside

Prevencija korupcije

Učenici naše škole zajedno sa svojim nastavnicima vrijedno rade na edukaciji iz oblasti borbe protiv korupcije. Tako je u petak, 16.2. u odjeljenju IX-1 uspješno realizovan čas OZ na ovu temu. Čas su kroz prezentaciju pripremili učenici uz podršku razrednice Melise Muslić. Kroz razgovor, primjere iz svakodnevnog života otvoreno su pokazali interes za ovu temu i zakljucili da oni itekako mogu dati svoj doprinos na prevenciji ove pojave.

Radionica

Aside

Prevencija korupcije

Dana 21.2. 2018.godine u odjeljenjima II-1 i II-2 na satu Bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika i književnosti je kroz primjeren sadržaj, a imajući u vidu ciljeve časa, realizovana aktivnost  iz sadržaja na prevenciji korupcije. Kroz radionički oblik rada realizovana je nastavna jedinica iz književnosti  Gavran i lisica. Imajući u vidu ciljeve časa učiteljice ovih odjeljenja (Nadžija Jelešković i Amina Nikšić-Viteškić) sa učenicima su razgovarale o dobrim i lošim postupcima, prevarama, prepoznavanju istih. Na način koji je prilagođen njihovom uzrastu, a koristeći likove iz basne, zajednički su došli do zaključka o značenju pojma korupcije. Učenici su potom vrijedno radili na ilustraciji basne.