Internest nasilje nad djecom

Aside

Internet nasilje nad djecom

U organizaciji kluba borilačkih vještina TAEKYON i naše škole je održano predavanje na temu “Internet nasilje nad djecom”. Na predavanju je bilo oko 120 učenika, roditelja i nastavnika. Prisutnima se obratio direktor škole Vahid Čustović, poželio dobrodošlicu i ukazao na značaj teme koja predstavlja gorući problem maldih u digitalnom dobu. Ispred kluba borilačkih vještina TAEKYON prisutne je pozdravio Elvedin Okerić, ukazavši na probleme sa kojima se susreće u radu sa mladima a tiču se nasilja nad djecom u digitalnom svijetu.
Predavač je bio ugledni Prof.dr. Elvedin Muratbegović Edo, jedan od vodećih stručnjaka u BiH koji se bavi problemom vršnjačkog nasilja. Profesor Muratbegović je prisutnima predstavio različite vrste internet nasilja, te veliki značaj porodice u prevenciji i škole kao obrazovne ustanove u prepoznavanju djece u riziku. Naša djeca su zdrava i pametna i trebamo im pomoći da u životu izaberu prioritete i istraju u tome, naglasio je profesor Muratbegović.