Radionica “Empatija”

U utorak, 15.10.2024. godine, učenici II-1 i II-2 razreda naše škole održali su radionicu pod nazivom “Empatija” u okviru programa Jačanje vještina emocionalne inteligencije. Kroz ovu radionicu, učenici su zajedno dijelili peciva i užinu, učeći važnost suosjećanja i zajedništva.

Ovaj gest dijeljenja hrane s vršnjacima bio je posebno značajan u trenutku kada su se u Jablanici obavljale dženaze i kada su mnogi ljudi širom svijeta suočeni s glađu.

Iako su najbolja djela često ona koja ostaju u tišini srca, s ponosom možemo reći da su naši učenici, zajedno sa svojim roditeljima, već mnogo puta pokazali svoju humanost u pomoći stradalima u poplavama i u svim humanitarnim akcijama organizovanim u školi.

U utorak su, međutim, pokazali dobrotu jedni prema drugima, dijeleći ne samo komad hljeba, već i osmijehe.

Alma Suljagić i Amela Alagić