Projekat Škole za 21.vijek

Projekat “Škola za 21. vijek”

U okviru regionalnog projekta „Škole za 21. vijek“ koji realizuje British Council u saradnji sa Ministarstvom za obrazovanje, nauku i mlade KS, naša škola je zajedno sa još 9 škola u Kantonu Sarajevo odabrana da učestvuje u ovom projektu.
Cilj projekta je pružanje podrške osnovnim školama, upoznavanje sa inovativnom metodikom nastave te razvoj vještina kao što su digitalne vještine, vještine rješavanja problema i kritičkog razmišljanja, koje su učenicima neophodne za uspješnu karijeru na radnom mjestu ili za nastavak obrazovanja.
U okviru projekta, naša škola dobila je 30 Micro:bit džepnih kompjutera. Micro:bit kompjuteri će se koristiti na časovima informatike u cilju učenja kodiranja, a takođe se mogu efikasno koristiti i u okviru ostalih školskih predmeta kao podrška učenicima u savladavanju gradiva iz oblasti prirodnih nauka, ali i umjetnosti i društvenih nauka.