Škola skijanja

Skijanje se brzo uči…

Učenici naše škole u srijedu, 7.2.2018. godine, krenuli su sa časovima skijanja okviru obaveznog nastavnog programa. Realizacija projekta „Škola skijanja“ planirana je za sve učenike šestih razreda osnovnih škola u organizaciji Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo. U projektu učestvuje oko 4.000 učenika iz 65 osnovnih škola sa područja Kantona Sarajevo, a trenutno su na Malom polju učenici 27 škola među kojima i učenici Osme osnovne škole “Amer Ćenanovć, učenici VI-1 odjeljenja.
Ovim projektom, ukazala se prilika da školarci nauče skijati, pa je u skladu sa tim napravljen i priručnik za savladavanje osnovnih tehnika.
Na planinama će svakodnevno boraviti oko 700 učenika, koji će sa nastavnicima i instruktorima skijanja učiti osnove ovog zimskog sporta.U razgovoru sa učenicima zaključili smo da su djeca zadovoljna, ne nedostaje zabave, snijga, čistog zraka. Svi polaznici prve grupe su savladali osnovne tehnike skijanja. Želim pohvaliti primjerno ponašanje i sportsko zalaganje svih učenika VI-1 odjeljenja.
Čestitamo nastavniku Šehović Senadu i želimo mu puno uspjeha u daljem radu.

Video klip Škole skijanja koji nam je poslao Arnaut Mak možete pogledati na linku https://youtu.be/1gmVlTDk-Dg