Radionica

Prevencija korupcije

Dana 21.2. 2018.godine u odjeljenjima II-1 i II-2 na satu Bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika i književnosti je kroz primjeren sadržaj, a imajući u vidu ciljeve časa, realizovana aktivnost  iz sadržaja na prevenciji korupcije. Kroz radionički oblik rada realizovana je nastavna jedinica iz književnosti  Gavran i lisica. Imajući u vidu ciljeve časa učiteljice ovih odjeljenja (Nadžija Jelešković i Amina Nikšić-Viteškić) sa učenicima su razgovarale o dobrim i lošim postupcima, prevarama, prepoznavanju istih. Na način koji je prilagođen njihovom uzrastu, a koristeći likove iz basne, zajednički su došli do zaključka o značenju pojma korupcije. Učenici su potom vrijedno radili na ilustraciji basne.