Policija i učenici

Policija u nastavi

policija-na-zadatku
Predstavnici 4. PU Ilidža su u utorak, 29.11.2016.godine za učenike petog razreda
održali predavanje na temu rješavanja konflikta mirnim putem i prevencija vršnjačkog nasilja. Ova predavanja su sastavni dio školskog Programa prevencije maloljetničke delikvencije i Razvojnog programa škole, a fokus je na prevenciji verbalnog nasilja.
Također, u planu je da se na istu temu održe predavanja i za učenike VIII razreda (15. i 20.12.) sa posebnim osvrtom na posljedice konzumiranja opojnih supstanci (nargila, alkohol, duhan, energetski napitci).
Svakako da će svojim iskustvom i savjetima  iz dugogodišnje prakse, na ovaj način naša policija dati svoj doprinos prevenciji vršnjačkog nasilja i maloljetničke delikvencije.