Dan državnosti BiH

U četvrtak, 24.11.2015. godine, u našoj školi svečanom priredbom koja je obilovala osjećajem patriotizma, obilježen je Dan naše domovine Bosne i Hercegovine.

Na prvom zasjedanju Zemaljskog antifašističkog vijeća narodnog oslobođenja BiH (ZAVNOBIH), koje je održano 25.novembra 1943. godine u Mrkonjić-Gradu postavljeni su temelji BiH, kao ravnopravne republike unutar jugoslovenske federacije, sa historijskim granicama koje datiraju još iz vremena srednjovjekovne Bosne. Naši mladi naraštaji priredbom su pokazali da će uvijek biti dovoljan broj onih koji će voljeti i braniti jedinu nam domovinu BiH.
Zahvaljujemo se vrijednim nastavnicima, učenicimi svima onima koji su učestvovali u realizaciji priredbe i koji su učinili da nam ovaj dan bude poseban.
Sa željom da u dobrom zdravlju počnemo intezivnije razvijati našu domovinu, svim građanima BiH čestitamo Dan državnosti.

dan-drzavnosti-1dan-drzavnosti-2