Dan naše škole

Povodom Dana Osme osnovne škole „ Amer Ćenanović“ u svečanoj sali škole organizovana je priredba u kojoj su dan-skole1učestvovali  učenici od I –IX razreda, kao i gosti gimnazijalci bivši učenici naše škole. Program priredbe bio je veoma bogat. Učenici članovi sekcija i nastavnici voditelji sekcija pripremili su prigodan program povodom obilježavanja ovog svečanog dana. Škola  počinje sa radom u septembru 2000. godine na čelu sa prvim direktorom, rahmetli gospodinom Amerom Ćenanovićem. Škola  tada dobiva naziv po redosljedu osnivanja Osma osnovna škola.  Školu su otvorili predstavnici  Evropske unije i Općinski načelnik. Prve školske godine upisano je 474 učenika, a u radnom odnosu su 34 nastavnika. U mjesecu novembru 2011. godine Skupština Kantona Sarajevo podržala je inicijativu i jednoglasno donijela odluku o izmjeni naziva škole. Od tada škola nosi naziv po ovom velikom čovjeku Javna Ustanova Osma osnovna škola „ Amer Ćenanović“.
Danas u školi imamo 497 učenika raspoređena u 21. odjeljenje i 45 uposlenika. Od svog početka do danas škola bilježi značajne uspjehe i rezultate iz svih nastavnih oblasti i na svim nivoima takmičenja.