Posjeta Malak farmi

Učenici sedmih razreda su, u sklopu terenske nastave, u pratnji svojih razrednica, posjetili Malak farmu u četvrtak 20.10.2022.

28.10.2022. Malak farmu su posjetili i učenici II-1, II-2 i III-1 u pratnji svojih učiteljica.

Malak Farma se nalazi u ambijentu iskonske prirode, nadomak sela Brežani kod Kaknja, na 45 minuta udaljenosti od Sarajeva.

Malak Farma se prostire na 200 dunuma kvalitetnog zemljišta i šume, te objedinjuje turističku ponudu seoskog turizma sa odličnim smještajnim kapacitetima, i organsku poljoprivredu i stočarstvo.

Neki od ciljeva koje smo ostavrili ovom posjetom su: učenje otkrivanjem u neposrednoj životnoj stvarnosti , upoznavanje učenika s prirodnom i kulturnom baštinom , upoznavanje s ljudima koji žive u određenome okruženju, učenje o utjecajima na okolinu i itd.