Liga u malom nogometu

Bavljenje sportom može osnažiti djecu i mlade, ne samo sa aspekta fizičkog zdravlja, već i kada je riječ o psihosocijalnom razvoju, jačanju samopoštovanja, razvoju odgovornosti, istrajnosti i saradničkih vještina, usvajanju pozitivnih vrijednosti i boljem školskom uspjehu. Osim toga, bavljenje sportom predstavlja važno sredstvo prevencije rizičnih ponašanja mladih poput pušenja, zloupotrebe alkohola i droga i maloljetničke delikvencije. Angažovanje u sportu može korigovati faktore koji doprinose delikventnom ponašanju mladih kao što su nedostatak pozitivnih uzora, nedostatak samodiscipline i dosada.
Shodno tome, pored ostalih vannastavnih aktivnosti, u našoj školi, od početka mjeseca septembra, počela je liga u malom nogometu.Termini odigravanja utakmica nalaze se na oglasnoj ploči škole.