Radionica “Blueprint”- skica

U okviru Programa prevencije nasilja, na času bosanskog jezika i književnosti, učenici osmih razreda naše škole realizirali su radionicu pod nazivom “Blueprint skica – razvijanje empatije i upravljanje konfliktom”, od 25. do 27. septembra.

Tokom radionice, učenici su kroz analizu djela “Leteći razred” Eriha Kestnera i “Dnevnik Ane Frank” istraživali ključne teme i likove, razvijajući pritom kritičko razmišljanje i emocionalnu inteligenciju. Aktivnosti su uključivale skiciranje fizičkog izgleda likova uz posebnu pažnju na njihove emocije i karakteristike. Učenici su prikazivali različite izraze lica koji odražavaju osjećaje likova u ključnim situacijama, dok su bilješke ili kratki opisi pored skica dodatno pojašnjavali postupke likova i njihove motivacije.