Promocija knjige

U srijedu, 22.11.2017.godine, u Multimedijalnoj sali Ilidža, održana je promocija romana „Kaldrma“ autorice Elmire Helać-Mekić, u organizaciji Općine Ilidža.
Promociji su prisustvovali učenici Osme osnovne škole ,,Amer Ćenanović“, sa nastavnicom Alisom Umihanić.
Pored odičnog programa koji su pripremili učenici Muzičke škole Ilidža, učenici Zavoda za specijalno obrazovanje i odgoj, na koje smo posebno ponosni, dijelove  romana čitala je poznata glumica Vedrana Seksan, a prisutnim se obratila i sama autorica. Naši učenici uživali su i u lutkarskoj predstavi, učitelja i jednog od promotora, Agić Sabita. Elmira Helać-Mekić rođena je u Sarajevu . Više od 20 godina radi kao prosvjetni radnik, a trenutno je zaposlena u OŠ “Zajko Delić” kao profesor razredne nastave. Pored velike ljubavi prema djeci i radu u nastavi, Elmira je oduvijek pokazivala i ljubav prema pisanoj riječi koja je namjenjena prvenstveno djeci. Zajedno sa Sevdom Bećirović izdala je priručnik za djecu “Za zdravo i sretno djetinstvo“.  Roman “Kamen” je njeno prvo književno djelo.