“Prevencijom do zdravlja” – predavanje u organizaciji Vijeća roditelja

Realizirano još jedno predavanje, a u organizaciji Vijeća roditelja i naše škole, na kojem nas je educirala uvažena docentica dr Jasmina Bajrović ( specijalistica radiologije). Prevencije bolesti, očuvanje i unapređenje zdravlja, su itekako važne za ljudske i životne vrijednosti. Stoga se podsjetimo kako je grčki liječnik Herofil napisao : ” Kada na vrijeme otkrijete bolest možete se nečemu nadati “. Dr Bajrović je jedan od uglednih dijagnostičara u regionu, jedinstvena prilika da budemo dio njenog predavanja.

Turnir u rukometu i odbojci

Učesnici turnira u rukometu i odbojci, dječaci i djevojčice, VII i VIII razreda naše škole su osvojili zapažen rezultat na takmičenju.Dječaci su se takmičili u odbojci i tom prilikom osvojili sjajno 3.mjesto. Čestitamo profesorima Senadu Šehoviću i Anesu Tufo kao i našim vrijednim učenicima na osvojenim rezultatima!Takmičenja održana u organizaciji JU “KSIRC” Ilidža

“Ruka ruku mije”

Život je eho – što dajemo to i dobijamo. Život vrlo često vraća ono što dajemo.
Želiš li više ljubavi, daj više ljubavi.
Želiš li razumijevanje, trudi se razumjeti druge.
Ako želiš da ljudi budu strpljivi s tobom i da te poštuju, tada i ti budi strpljiv s ljudima i poštuj ih.
Želiš li više dobra, daj više dobra.
Kažu da je život ogledalo naših djela.
Primjer za to su nam učenici četvrtih razreda koji su paketiće pravili za drugu djecu a oni su paketiće dobili od Udruženja Ruke, jer… Ruka ruku mije!