STEM konferencija

Druga međunarodna IT konferencija

U utorak, 29.10.2019. godine je održana Druga međunarodna konferencija “Obrazovanje i informacione tehnologije” i STEM. Direktor naše škole je na Konferenciji održao predavanje na temu “STEM u osnovnoj školi”.
Između ostalog, direktor je rekao:
“STEM ne treba posmatrati samo na nivou predmeta koji su direktno uključeni: matematika, fizika, hemija, biologija, informatika, geografija. STEM je paradigma, logika jednog vremena. Nastava postaje zanimljiva, svrsishodna i funkcionalna a znanja primjenjljiva u svakodnevnom životu. U školi se u okviru STEM nastave provode mnogi projekti. Trenutno je u fazi realizacije projekt “Zdarava ishrana” u kojem učestvuju svi učenici naše škole i u kojem punu afirmaciju mogu imati svi predmeti, svaki sa svog aspekta. STEM je proces, koji kad u potpunosti zaživi, ima za cilj pripremanje naših učenika za budućnost koja će biti jako zahtjevna, oblikovanje svjesne, savjesne i stvaralačke ličnosti – korisnog člana našeg društva.”