Planinarenje VII razreda na planinu Trebević

U srijedu, 09.10.2024. godine učenici sedmih razreda naše škole završili su drugi pohod na planinu Trebević u okviru škole planinarstva, koje organizira Ministarstvo odgoja i obrazovanja KS. Uz odlične vremenske uslove, profesionalni odnos planinara – vodiča učenici su naučili mnoge nove činjenice. Od toga kako se ponašati u planini, koje oznake pratiti, kakav je biljni i životinjski svijet koji nas okružuje, do geografskih i historijskih činjenica važnih za ovu planinu.

Uz to je veoma bitno i pohvaliti naše učenike, jer su u oba pohoda bili veoma poslušni i disciplinovani, te su dobili sve pohvale od strane vodiča.

Nadamo se da će i treći pohod na planinu Bjelašnicu također proteći u idealnim uslovima.