Agencija

Aside

Sve što želiš da znaš o pubertetu

Agencija „Grey Worldwide“ kao i svake godine sa učenicima šestih razreda  realizirala je edukativni školski program „Sve što želiš da znaš o pubertetu“. Program je odobren od strane MONKS – a.
Svrha ovog predavanja je informisanje djevojčica o fizičkim i emocionalnim promjenama koje će se događati u pubertetu, kao i obrazovanje djevojčica po pitanju ženske higijene.

Dan nezavisnosti BiH

Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovina

Povodom obilježavanja Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovina, 26.02.2019.godine u međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo održana je priredba i izložba maketa mostova. Učesnici su bili učenici osnovnih i srednjih škola KS. Ovoj značajnoj svečanosti prisustvovali su i naši učenici, članovi Historijske sekcije i nastavnica Jasminka Lizde.

Lopov uvijek bude uhvaćen

Lopov uvijek bude uhvaćen

U okviru planiranih aktivnosti vezanih za prevenciju maloljetničke delinkvencije implementiran je projekat “Lopov uvijek bude otkriven.” Ovaj projekat realizira se u okviru programa “Rad policije u zajednici” u saradnji sa Visokim sudskim i tužilačkim vijećem BiH. Prezentacija edukativnog sadržaja u našoj školi je održana u utorak, 26. 02. 2019. godine u 12:30 sati.
Cilj je povećavanje svijesti djece da se nezakonito ponašanje ne isplati i da lopov uvijek bude uhvaćen.
Predavanju su prisustvovali učenici VI -1razreda, koji su naučili kako prepoznati i pravilno reagovati u slučaju krađe.