Moj pas-moja odgovornost

Aside

Moj pas – moja odgovornostdogs-trust

Krajem prošle godine Predstavništvo Fondacije Dogs Trust u BiH je u saradnji sa MONKS-om za osnovce ovog kantona organizovalo takmičenje u poznavanju principa sigurnosti sa psima i odgovornog vlasništva pasa.

Učešće na ovom takmičenju uzeli su i naši učenici, a njihov zadatak je bio da naprave svoju video-reportažu na temu “Moj pas-moja odgovornost”. Vrijedni tim na čelu sa nastavnicom Edisom Radončić odgovorno je pristupio ovom zadatku, a u timu su bili:
Tufo Faruk, Alajbegović Alem, Babaić Azer, Mušanović Emir, Brajlović Sara, Mujkić Anesa, Halać Lejla i Salman Hena.

Žiri je imao težak posao u izboru pobjednika, jer su svi prijavljeni pokazali iznimnu kreativnost i znanje. Ipak, prema njihovom sudu prvo mjesto za najbolju video reportažu na nivou Općine Ilidža i čast da predstavljaju općinu na kantonalnom nivou pripalo je upravo ovoj našoj vrijednoj ekipi. Učenicima i njihovoj nastavnici čestitamo na ovom uspjehu i ujedno želimo puno sreće u maju kada ih očekuje izbor pobjednika na kantonalnom nivou.

Nakon proglašenja kantonalnog pobjednika, ova Fondacija će producirati film koji će uključiti dijelove svih primljenih produkcija. Film će biti dostupan na YouTube kanalu, te web i Facebook stranicama Predstavništva, a biće prikazan i na TV-u.