Dan škole

Aside

Dan škole

22.12.2015. godine u našoj školi održan je humanitarni bazar “Kad se vrijedne ruke slože, sve se može, sve se može” upriličen povodom Dana škole. Učesnici bazara bili su svi učenici i uposlenici škole, kao i veliki broj roditelja.

Cilj bazara je prije svega druženje, razvijanje humanih ljudskih odnosa, poduzetničkog duha i kreativnosti. Prijatno smo iznenađeni idejama koje su učenici ponudili na ovom bazaru. Prikupljeni novac biće iskorišten dijelom u humanitarne svrhe, za učenike koji se liječe od težih bolesti, a dio će biti uložen u poboljšanje uslova rada.

Dodjeljene su nagrade učenicima za najuspješnije likovne i literarne radove na temu “Moja škola”. Povodom obilježavanja Dana Osme osnovne škole “Amer Ćenanović” održana je  svečana priredba za goste i brojne prijatelje škole.

Odali smo počast našem prvom direktoru rahmetli Ameru Ćenanoviću.Optimized-DSCN0650Optimized-DSCN0652

Aside

OBAVJEŠTENJE

Obavještavaju se učenici da sutra 24.12.2015. godine po odluci Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade KS zbog dužeg perioda zagađenosti zraka i pritiska javnosti neće biti nastave u svim osnovnim i srednjim školama Kantona Sarajevo.

Iz istog razloga se odgađa posjeta učenika trećih razreda naše škole domaćim firmama koja je bila planirana za sutra 24.12.2015.godine.